no-img
پارس افزار

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ - پارس افزار


پارس افزار

ادامه مطلب

ZIP
چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟
zip
1395-09-22

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟


راه­های خلاقانه زیادی برای افزایش ترافیک وب­سایت شما وجود دارد. تا زمانی که محتوای اصیل و خوبی تولید می کنید، باید به طور طبیعی ترافیک وب­سایت شما افزایش یابد. اگر می­خواهید در این مسیر سریع تر رشد کنید، از تکنیک های زیر استفاده نمائید:

 

   

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخشروش اول

نوشتن مقالات

 

۱- از تیترهای جذاب استفاده کنید. تیترها، اولین چیزهایی هستند که خواننده می­بیند و عموما تنها چیزی که آنها در صورت اشتراک ­گذاری مقاله می­بینند. عناوین شما باید خواننده را به وجد آورد و به سرعت توجه او را جلب کند. یک تیتر خوب می­تواند به طور قابل توجهی با به اشتراک­ گذاری در شبکه اجتماعی، بازدیدهای شما را افزایش دهد.

 

۲- مقالاتی با محتوای غنی بنویسید. مقالات با کیفیت در نتایج جستجو بهتر رتبه ­بندی می­شوند. اطمینان حاصل کنید مقالات شما به نیاز خوانندگان بها می­دهد و آنها می­توانند همه اطلاعات خود را در این محتوا بیابند. این موثرترین ابزار افزایش ترافیک وب­سایت شما است؛که به مردم چیزی را پیشنهاد می­دهد که نمی­توانند جای دیگری بیابند یا حداقل در آن سطحی که شما ارائه می­کنید وجود ندارد.

 

 • محتوای مفید و سودمند خلق کنید. اطلاعاتی که به سادگی از وب­سایت های دیگر در کنار هم گردآوری شده­اند باعث ایجاد ترافیک نمی­شوند. شما باید به بازدیدکنندگان اطلاعاتی بدهید که نیاز­ دارند تا به هدفی برسند، مساله­ ای را حل کنند، سرگرم شوند، اخبار با کیفیت بخوانند یا حتی بخندند.
 • از تولیدکنندگان محتوای زرد دوری کنید. در حالیکه آنها باعث لذت گشت­ وگذار در صنعت وب بودند، دیگر مفید واقع نمی­شوند. بجای آن  از خلاقیت و نوآوری بهره ببرید.
 • هرگز از سایت دیگری کپی ­برداری نکنید. گوگل، یاهو، MSNو دیگر موتورهای جستجو امروزه بسیار هوشمند هستند و متن­ های غیراصلی و کپی­ شده را شناسایی می­کنند و شما را به انتهای لیست می­فرستند.

 

۳- مخاطبان اختصاصی خود را پیدا کنید هرچند کم باشند. سایت­ های خوب به سهم و مخاطب کوچکی اشاره می­کنند و در آن زمینه تخصص می­ یابند. شما می­خواهید سایتتان یک منبع خوب باشد تا خوانندگان در ابتدا به آن رجوع کنند. با سایتی مبتنی بر علایق خود آغاز کنید. بازار را بررسی کنید و سهم کوچکی که به خوبی به آن اشاره نشده ­است را بیابید. در آن سهم کوچک خبره شوید.

 

۴-محتوای قابل اشتراک­ گذاری خلق کنید. در دنیای رسانه اجتماعی، محتوای قابل اشتراک­ گذاری پادشاه است.محتوای شما باید به آسانی قابل اشتراک­ گذاری باشد تا خوانندگان بتوانند آن را برای شما منتشر کنند. این ترکیبی از تیتر خوب و تصویر جذاب و همچنین پیشرو بودن در جذابیت است. همه اینها در کار هم یک قطعه با اندازه مناسب برای ارسال مقاله شما می­ سازد که دیگران می­توانند از طریق فیسبوک، توئیتر و دیگر شبکه­ ها به اشتراک بگذارند.

 

فهرست­ها در حال حاضر به طور قابل توجهی برای اشتراک­ گذاری در شبکه­ های اجتماعی مشهور هستند. سایت­هایی مانند Buzzfeed و Mashable کاربرد قابل توجهی از عناوین فهرست دارند، مانند “۱۰ راه برای …” یا “۲۱ نشانه اینکه شما … هستید”. اینها به سرعت نظر  خواننده را به خود جلب می­کنند، و راه خیلی خوبی برای استفاده از مسیرهای میانبر جلب توجه هستند.

 

۵- طول مقاله خود را متغیر قرار دهید. شما باید مقالات بلند و جامع و شامل در کنار مقالات کوتاه و با اشاره به اصل مطلب داشته باشید. اجازه دهید محتوا خود، میزان خود را تعیین کند؛ وقت خود را برای یافتن نقطه ساده تلف نکنید، اما در صورتی که به جزئیات نیاز است خلاصه­ سازی نکنید. طبق تحقیقات طول متوسط باید ۱۶۰۰ کلمه باشد، البته در صورت نیاز در تعیین طول مقاله خود احساس آزادی داشته باشید.

 

 

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخش

 

۶- مقالات متناوبی بنویسید. وبلاگ شما در صورتی موفق ­تر خواهد بود که جریان پیوسته­ای از محتوا در آن برقرار باشد. برای حداقل شش مقاله در هفته تلاش کنید. هرچه انتخاب می­کنید، جدول زمان­بندی داشته باشید و بیشترین تلاش خود را در اجرای آن بکنید.

 

 •   به روز رسانی کنید. برای بازدیدهای مکرر، ارائه بروزرسانی منظم در وب­سایت نکته حیاتی است، خصوصا در قسمت­هایی که مکررا بازدید می­شوند. محتوای جدیدی هر چند روز در صورت امکان اضافه کنید، یا حداقل این کار را هفتگی انجام دهید.
 • برون­سپاری نگارش محتوا را در نظر داشته باشید. اگر از تفکر در مورد خلق محتوا متنفر هستید یا تیم شما در نوشتن ماهر نیستند، به برون­سپاری این وظیفه در نهایت امر فکر کنید. تلاش برای نوشتن در مورد کار خود را ناچیز در نظر نگیرید-چه کسی بهتر از شما در مورد کسب و کار، تفریح یا سایت شما می­داند و می­تواند به دقت مورد نیاز شما در مورد آن صحبت کند؟

 

۷- مقالات خود را به درستی ارجاع و توصیف کنید. ارجاع، توصیف در مقاله شما بر نحوه نمایش آن در جستجوی افراد تاثیر می­ گذارد. همچنین به افراد در یافتن مقاله مورد نظر آنها کمک می­کند.

 

 • برای داشتن وب­سایت با عملکرد کامل و موفق، اطمینان داشته باشید که تگ­ها در جای خود و لینک­ها سالم هستند.همچنین باید فایل نقشه سایت خود را به گوگل بدهید تا وب­سایت شما در موتور جستجوی گوگل نمایش داده شود.
 • از کلمات کلیدی به طور موثر استفاده کنید. این را سئو ( بهینه­سای موتور جستجو)­ می­نامند و به افراد در یافتن وب­سایت شما در حین جستجو کمک می­کند. مطمئن شوید که کلمات کلیدی به طور طبیعی با متن جریان دارند و در طوفان ذهنی برای یافتن کلمات مناسب، از اطرافیان خود در مورد کلماتی بپرسید­که به طور طبیعی به ذهن افراد در هر سنی با جستجوی سایت­های مشابه شما خطور می­کند.

 

 •  کلمات کلیدی نه تنها در عناوین و نام­های صفحه ظاهر می­شوند بلکه در “متا تگ” ها نیز هستند. “متا تگ” کد نرم­ افزاری است که بازدیدکنندگان وب­سایت نمی­ بینند اما موتور جستجو می­بیند.

 

 • کلمات کلیدی را تکرار نکنید؛ کلمات کلیدی با انباشتگی بیش از حد منجر به رتبه ­بندی ضعیف وب­سایت شما در نتایج می­شوند. همچنین مراقب باشید کلمات کلیدی را در اشکال قرار ندهید؛ موتورهای جستجو شکل را بررسی نمی­کنند.

 

۸- لینک­های خوبی بسازید. ساخت لینک برای وب­سایت­ها خیلی مهم است. این فرایند ایجاد لینک است که موجب تمایز سایت شما از دیگر صفحات می­شود. به طور طبیعی با خلق محتوای با کیفیت رخ می­دهد، اما برخی موارد هستند که برای کمک به ساخت لینک می­توانید انجام دهید:

 

 • تبادل لینک با دیگر سایت­ها با موضوعات مرتبط با شما می­تواند باعث افزایش ترافیک وب­سایت شما شود. این­ها لینک­ های دوطرفه هستند زیرا شما نیز باید برای آنها لینکی بسازید و ارتباط­ گیری با وب­سایت­های ضعیف می­تواند اعتبار شما را تهدید کند.  تنها با سایت­هایی تبادل لینک داشته باشید که موضوع مهمی دارند و واقعا به بازدیدکنندگان شما کمک می­کنند.
 •  با وبلاگ­ها و اتاق­های گفتگوی مربوط لینک برقرار کنید. اجتماع­ های مربوط به سهم کوچک خود را بیابید و حساب کاربری در آنجا ایجاد کنید. اطلاعات سایت خود را در حساب کاربری خود وارد کنید و اطلاعیه ­های با کیفیت منتشر کنید. این امر موجب جلب توجه افراد به سایت شما از طریق لینک­های حساب کاربری شما می­شود.
 • با سازمان­های مربوط به سهم کوچک خود ارتباط برقرار کنید. ارتباط با سازمانی که سایت شما را برای نحوه مقاله­ نویسی لینک کند یا با اطلاعیه به محصولات آنها در وبلاگ، می­تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش ترافیک شما شود. تلاش کنید لینک­ هایی با سازمان­های مربوط به زمینه خود برقرار کنید.
 •  خبرخوان تنظیم کنید. یک خبرخوان موجب می­شود مقالات شما به سادگی در مکان­ های مختلفی لینک شوید. اعمال خبرخوان به دایرکتوری­ ها می­تواند باعث افزایش قابل توجهی در لینک­های شما شود.

 

برای آموزش بیشتر می توانید به دوره آموزشی بازاریابی محتوا مراجعه کنید.

 

۹- با اطلاعیه­ های قدیمی سایت خود لینک برقرار کنید. مطمئن شوید که به مقالاتی لینک می­سازید که قبلا نوشته­ اید. این به کاربران جدید به یافتن مقالات جذاب در آرشیو شما کمک می­کند و آنها را در سایت شما نگه می­دارد.

 •  اگر مقاله ای مربوط به مقاله قدیمی خود می­نویسید، مطمئن شوید به مقاله قدیمی رجوع می­کنید و به این مقاله جدید لینک برقرار می­ سازید.

 

۱۰- محتوای خود را با دسته­ بندی کردن سازمان­دهی کنید. یک سایت به خوبی سازمان­دهی شده برای خوانندگان مفیدتر خواهد بود و توجه را بیشتر جلب خواهد کرد. همچنین در افزایش بازدید مقالات قدیمی شما کمک خواهد بود.

 

۱۱- پیشنهاد رایگان بدهید. چه کسی پیشنهاد رایگان دوست ندارد؟! پیشنهادهای رایگان­ آنلاین، مکان­های رایجی هستند و با خوب نوشتن و اطلاعات معرف باعث می­شوند خواننده بیشتر جذب شود. پیشنهاد رایگان های زیر را در نظر بگیرید:

 

 • کتاب الکترونیکی به همراه تبلیغات خود بر روی آن را قرار دهید. به بازدیدکنندگان اجازه دهید پیشنهاد رایگان را با خود ببرند. این باعث افزایش مشاهده تبلیغات و در نتیجه ترافیک در وب سایت شما به طور همزمان می­شود.
 • کلاس و سمینار­های رایگان برگزار کنید. آنها می­توانند در اتاق گفتگوی سایت شما برگزار شوند. این ایده اطلاعات “زنده” قطعا افراد را به بازدید از سایت شما ترغیب می­کند. شما نیز به عنوان متخصص در این زمینه شناخته می­شوید.
 • به بازدیدکنندگان ورودی رایگان برای مسابقه بدهید. جوایز باید جذاب باشند یا ارزشی به بازدیدکنندگان بدهند. اکثر افراد پیوسته از سایت شما بازدید می­کنند تا نتیجه بگیرند.
 • به بازدیدکنندگان اجازه دانلود رایگان نرم­ افزار بدهید، مانند نرم­ افزار اشتراک­ گذاری، دمو و غیره. حتی می­توانید بخشی از سایت خود را به عنوان دایرکتوری به نرم افزار رایگان اختصاص دهید. اگر نرم ­افزاری ساخته­ اید، تبلیغات خود را در آن قرار دهید تا دیگر افراد آن را به همدیگر بدهند.
 • گروه­های خاصی را هدف قرار دهید که ممکن است در مورد برگزاری کلاس رایگان با اینترنت در سایت شما دغدغه داشته باشند – شهروندان خاص، کارمندان مشغول و غیره که ممکن است این را مربوط به خود بدانند.
 • خدمات یا ابزار رایگان در وب­سایت خود ارائه دهید. مثلا می­تواند عضویت، حق کپی رایت، حق مطالعه موتور جستجو باشد. خدمت یا ابزار می­تواند برای مخاطب خاص مفید باشد.
 • مشاوره رایگان به بازدیدکنندگان ارائه دهید. شما می­توانید دانش خود را با ایمیل یا تلفن در اختیار قرار دهید. افراد این ارزش بزرگ را در نظر خواهند داشت زیرا هزینه­ های مشاوره می­تواند خیلی بالا باشد.
 • ارائه بسته رایگان شروع کسب­ وکار با زمان محدود؛ زمان به اندازه کافی برای مشتری که بتواند با محصول آنلاین شما کار کند و آنقدر آن را دوست داشته باشد که برای استفاده بیشتر برای آن هزینه بپردازد.
 • ارسال CD ، DVD و …  حاوی بسته­ های شروع یا تیزر تبلیغاتی که به منظور تشویق مشتری به استفاده از سایت شما می­ شود.
 • ارائه پس­­ زمینه­ های متحرک یا قالب­های رایگان برای کارت­های تجاری، کارت­، کاغذ نوشتار و .. هرچیزی که مشتری  بتواند روی آنها چاپ کند.

 

 

 

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخش

روش دوم

ارتقا سایت شما

 

 

۱- از درخواست برای اقدام ( CTA, Call to action,بگو تا انجام بدهند  ) استفاده کنید. از خوانندگان خود بخواهید که مشارکت کنند. اگر خوانندگان، سایت را سایت خودشان بدانند برای آنها جذاب است، و مشتاق می­شوند برگردند. درخواست برای اقدام به معنی درخواست از خواننده برای نوشتن در پاسخ مطلب شما، مشارکت در نظرات، یا بازدید از سایت است.

 

۲- با خوانندگان از طریق نظرات و پیشنهادات در تعامل باشید. نظرات، راه خوبی برای در ارتباط باقی ماندن با خوانندگان است. به نظرات خوب در مقالات خود پاسخ دهید و از فضای نظرات برای سوال پرسیدن استفاده کنید. با صرف تنها چند دقیقه در روز برای پاسخ­گویی به بهترین نظرات ارتباطات شما بسیار بهبود می­ یابد.

 

۳- دیگر سایت­ها و وبلاگ­ها را دنبال کنید و در تعامل باشید. با دیگر وبلاگ­های مرتبط با خود در ارتباط باشید. برای مطالب آنها نظر بدهید و با مجامع در ارتباط باشید. سایت خود را در معرض دید همه قرار ندهید اما اجازه دهید دیگران آن را بیابند.

 

۴- مطلب مهمان در دیگر وبلاگ­ها بگذارید و دیگر وبلاگ­ نویسان را دعوت کنید در سایت شما نیز چنین کنند.مطالب مهمان، راه خیلی خوبی برای بالا بردن ترافیک بین وبلاگ­های مرتبط است و باعث می­شود خوانندگانی بیابید که عموما سایت شما را مانند سایت خود بدانند. مطمئن شوید که هر مهمان مطلب ­گذاری با سایت خود لینک برقرار می­کند و هر مطلب مهمانی را مانند مطالب خود به اشتراک بگذارید.

 

۵- تالار گفتگو به راه بیاندازید. تالار گفتگو مکانی است که افراد جمع می­شوند و در مورد همه چیز از سایت شما تا موضوعات متفرقه صحبت می­کنند. تالارهای گفتگوی فعال نیز راه خوبی برای قابل مشاهده بودن در نتایج جستجو به شمار می­آید.

 • با رشد سایت، شما نیاز به انتصاب مدیری برای تالار گفتگو دارید. اگر گروه رشد منفی داشته باشد، می­تواند تاثیر منفی بر ترافیک سایت شما داشته باشد. سیاست مدیریت خوب همیشه برای مجامع آنلاین مهم است.

 

۶- سایت خود را تبلیغ کنید. در کنار استفاده از لینک ­ها، باید از روش­های متعدد افزایش ترافیک اطمینان حاصل کنید. راه­ های زیادی برای تبلیغ سایت شما وجود دارد، هم به صورت آنلاین و هم آفلاین:

 

 • اگر شما پول دارید، پرداخت به ازای هر کلیک را در نظر داشته باشید. موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل، یاهو، مایکروسافت بسته­ه ای تبلیغاتی ارائه می­دهند. اما در ابتدا بفهمید چگونه هزینه را تا سطحی که می­خواهید محدود کنید.
 • فرای بستر الکترونیک بروید و به بستر چاپ نیز وارد شوید. در روزنامه­ های محلی، بروشور کسب­وکار، مجلات، انتشارات ملی گسترده و نشریات نامه­ای تبلیغ کنید.
 • کارت­های تجاری را در کافه­ ها، تابلو اطلاع ­رسانی، جلسات ملاقات پخش کنید.
 •  از منابع محلی مانند کلوب­ ها، کتابخانه­­ ها و مراکز مجامع برای بالا بردن آگاهی از سایت بدون منفعت استفاده کنید.
 • از تبلیغات رایج استفاده کنید. به همه در مورد وب­سایت بگویید، کارت تجاری خود را به رهگذران بدهید و همین روال. شاید حتی بخواهید از برنامه بازاریابی چریکی استفاده کنید!

 

 

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخش

روش سوم

 رسانه اجتماعی

 

۱- از شبکه­ های اجتماعی برای افزایش تقاضای خود استفاده کنید. شبکه­ سازی اجتماعی بسیار مهم است و این اطمینان را می­دهد که حضور واقعی تاثیر بزرگی بر دیدگاه­های شما خواهد داشت. محتوا ایجاد کنید و به زودی پیروان وفاداری خواهید یافت. با کاربرانی به اشتراک بگذارید و آنها را دنبال کنید، که ممکن است جبران کنند و شما را دنبال کنند. روش­ های متنوعی وجود دارد که می­توانید از شبکه­ های اجتماعی برای گسترش حضور آنلاین خود استفاده کنید بستگی به نیاز سایت شما دارد.

 

۲- صفحه­ ای در فیسبوک بسازید. فیسبوک به شما اجازه می­دهد صفحه ­ای برای سایت یا سازمان خود بسازید. این امکان را به شما می­دهد که به سرعت مقالات جدید را با دنبال ­کنندگان فیسبوک به اشتراک بگذارید، همانطور که مقالات مرتبط را به اشتراک می­ گذارید. یک صفحه فیسبوک به شما امکان تبلیغ سایت شما را از روشی مناسب برای تعداد زیادی از افراد می­دهد.

 

۳- مقالات جدید در توئیتر بگذارید. حسابی در توئیتر برای سایت یا خودتان بسازید، عنوان و لینکی به مقاله جدید منتشر شده خود اختصاص دهید. بسیاری بستر های نشر محتوا مثل وردپرس به شما امکان این کار را به صورت خودکار می­ دهند. مطمئن شوید لینکی به فید توئیتر به سایت شما وجود دارد.

 

۴- صفحه گوگل پلاس تنظیم کنید. گوگل پلاس یک خدمت شبکه اجتماعی است و مانند دیگران، به سادگی به شما امکان لینک ­گذاری مقالات منتشره را می­دهد.

 

۵- مقالات خود را در پینترست ( pinterest )سنجاق کنید. پینترست سایت اشتراک ­گذاری اجتماعی مبتنی بر عکس است. با خدمات ارسال و دریافت شروع به کار کرد اما امروزه محدوده وسیعی از دسته­ بندی­ ها را پوشش می­دهد. اگر تصمیم دارید از پینترست استفاده کنید  دقت کنید که پست­های وبلاگ شما تصاویر خوب و واضحی داشته باشد.

 

۶- با اینستاگرام عکس بگیرید. حسابی در اینستاگرام برای شرکت یا سایت خود ایجاد کنید و عکس­های مربوط به فعالیت خود بگیرید. از هشتگ برای تبلیغ وبلاگ خود در عکس­ها استفاده کنید و لینکی به سایت در اطلاعات حساب کاربری خود وارد کنید.

 

برای آموزش بیشتر می توانید به دوره آموزشی اینستاگرام برای تجارت مراجعه کنید.

 

۷- مقالات خود را در Reddit  و  Diggثبت کنید. Reddit  و  Digg هردو مجامع بزرگی از کاربران فعال را به خود اختصاص داده­اند. با قراردادن مقاله خود منجر به ترافیک و اشتراک­ گذاری خوبی در سایت می­شوید.

 

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخش

روش چهارم                   

جلب نظر کنید

 

۱- طراحی پیوسته و جدیدی برای سایت خود داشته باشید. اگر نگاه کردن به سایت شما سخت است، بازدیدکننده جذب نخواهد شد. اطمینان حاصل کنید که سبک سایت شما با موضوع ارتباط دارد و به اندازه کافی به­ روز است و به آسانی می­ توان در آن حرکت کرد.

 

۲- صفحه خود را متعادل کنید. برای بهبود وب­سایت، صفحه خود را متعادل کنید زیرا زمانی که کاربران وارد سایت می­ شوند قبل از اینکه به سمت چپ حرکت کنند  تمرکز آنها به سمت راست بالای صفحه و بخش شناور صفحه است. کاربر وب بیشتر بر متن صفحه تمرکز دارد تا عکس و گرافیک آن. این نقطه­ای است که تعادل معنی پیدا می­کند.

 • تعادل صفحه تنها آن را از نظر ظاهری بهبود نمی­دهد بلکه خواندن صفحه شما را ساده ­تر می­کند و موارد را ساده ­تر می توان یافت. یک موضوع خوب می­ تواند به جریان موضوعات دیگر در صفحه شما کمک کند.

 

۳- آن را ساده نگه دارید. اگر سایت خود را با حذف المان­ های بصری ناملزوم تمیز کنید، موارد مهم توانایی خودنمایی می­یابند. شما باید در برخی قسمت­ های صفحه جاهای سفیدی جا بگذارید تا هم ظاهر مناسبی ایجاد کند و هم به سادگی بتوان در صفحه حرکت کرد.

 • از پس­ زمینه تمیز استفاده کنید. بافت­ های پس ­زمینه و رنگ آن توانایی اثرگذاری بر کل ظاهر سایت را دارند. بسیاری از بافت­ ها و گرافیک­ ها در پس زمینه منزجر کننده هستند. اگر قرار است از رنگی در پس ­زمینه استفاده کنید باید مطمئن شوید تضاد رنگی قابل توجهی بین رنگ پس ­زمینه و متن آن وجود دارد. در هنگام استفاده از رنگ­ های روشن­ تر و تیره ­تر مانند قرمز و زرد دقت کنید. اینها موجب خستگی بصری (معمولا ناشی از افت توان و انرژی بخاطر کار ذهنی یا جسمی) شده و خواننده تمرکز خود را هنگام خواندن متن از دست می­دهد.

 

۴- عکس­های شفاف و باکیفیت بگیرید. اگر در سایت خود از عکس استفاده می­کنید، مطمئن شوید که با کیفیت­ ترین عکس ممکن است. اگر خودتان عکاسی می کنید برای خرید یک دوربین خوب حتما سرمایه گذاری کنید.

 

۵- منوی راهبری بسازید. برای حرکت ساده ­تر، شما باید نوار ابزاری با لینک­ ها بسازید که به سادگی حرکت کند و آن را بر نوار ابزار در جایی قرار دهید که حس شود. کاربران وب معمولا به دنبال نوار ابزاری در بالا و پایین و راست صفحه می­گردند. شما نباید لینک به صفحه اصلی را فراموش کنید. معمولا این نکته فراموش می­شود اما برای کاربران بسیار مهم است.

 

۶- هنر را در سایت خود حرفه ­ای کنید. اگر ذوق هنری ندارید، می­توانید آن را در سایت خود به صورت حرفه­ای ایجاد کنید تا ظاهری تخصصی پیدا کند. این ممکن است کمی هزینه­ بر باشد اما اثر عظیمی بر احساس نسبت به سایت شما خواهد داشت.

 

۷- اینفوگرافی  بسازید. اینفوگرافیک ها بسیار قابلیت اشتراک­ گذاری دارند و تعیین کننده خوراک رسانه اجتماعی می­شوند. سایت­ های آنلاینی وجود دارند که اینفوگرافی بر اساس داده و قالب انتخابی شما می­سازند.

 

برای آموزش بیشتر می توانید به چگونه اینفوگرافی بسازیم مراجعه کنید.

 

چگونه ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهیم؟ روش های معجزه بخش

 

۸- پادکست بسازید. فایل های صوتی  یا پادکست ­ها راه محبوبی برای اشتراک ­گذاری افکار و دیدگاه­ های شما با خوانندگان هستند. آنها می­ توانند به پادکست­ های شما گوش دهند و حتی می­توانید از این طریق کسب درآمد کنید.

 

برای آموزش بیشتر می توانید به چگونه پادکست خود را شروع کنیم مراجعه کنید.

 

۹- لینک کانال های اشتراک ویدئو ( یوتیوب ، آپارات و…) به سایت خود بسازید. اگر برنامه شما می­تواند در قالب ویدئو باشد، به فکر لینک کردن آن به کانال یوتیوب یا آپارات باشید. شما می­توانید ویدئوها را در سایت خود ادغام کنید و دیدگاه­های آن ها را با جزئیات به سایت خود انتقال دهید. همچنین می­توانید از کانال خود برای درآمدزایی استفاده کنید.

 موضوعات :
آموزشی

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *